شاخص های ارزیابی عملکرد شرکت های تابعه نهایی شد/ریل‌گذاری جدید برای ارزیابی زیرمجموعه‌ها

در دومین جلسه تدوین ارزیابی عملکرد شرکت‌های تابعه که با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد، شاخص‌های ارزیابی عملکرد این شرکت‌ها نهایی شد.

به گزارش بیدنا، هدف از تدوین این مدل، ایجاد نظام کنترلی قوی برای ارزیابی شرکت‌های زیرمجموعه، سنجش اثر بخشی و کارایی آنها و رصد و پایش عملکردشان عنوان شده است.

مرادی مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر با اشاره به اینکه “بودجه سالانه شرکت‌ها، مبنای اصلی تعیین شاخص‌های ارزیابی خواهد بود،” تاکید کرد: البته شاخص های ارزیابی عملکرد شرکت های تابعه فراتر و بیشتر از شاخص های موجود بودجه است و شاخص‌های آن با تمرکز بر کارایی و نوآوری تدوین شده‌اند.”

مرادی با تاکید بر اینکه “هر شاخص به تنهایی اطلاعات جامعی ارائه نمی‌دهد،” تصریح کرد: شاخص‌های متعدد و اولویت دار در حوزه مالی، عملیات و راهبرد، حسابرسی و حقوقی با امتیازهای تعیین شده برای این مدل انتخاب شده است.

وی  با بیان اینکه برای شاخص تحقیق و توسعه در شرکت‌ها امتیاز بالایی اختصاص داده خواهد شد افزود: اختصاص امتیاز بالا به شاخص تحقیق توسعه به خاطر نقش مهم این شاخص در ایجاد مزیت رقابتی، خلق برند، افزایش سهم بازار، افزایش ظرفیت تولید و مدیریت هزینه ها است.

مرادی نقش پارامترهای حقوقی و حسابرسی را در ارزیابی عملکرد شرکت ها بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تعداد بند های شرط حسابرسی، تعداد پرونده های حقوقی، میزان مبالغ پرونده های حقوقی در ارزیابی عملکرد شرکت ها اثرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: برای هر شرکتی، ارزیابی عملکرد اختصاصی تهیه می‌شود و وزن‌دهی به شاخص‌ها متفاوت خواهد بود. به‌طور کلی، امتیاز بالاتری به شاخص‌های مالی، عملیات و راهبردی تعلق خواهد گرفت.

مدیر عامل وبشهر با بیان اینکه توان فنی شرکت های زیر مجموعه و توان علمی نیروهای انسانی شرکت توسعه صنایع بهشهر بسیار بالا است ادامه داد: با استفاده از این ظرفیت ها مدل ارزیابی تدوین و به زودی اجرایی خواهد شد.

مرادی گفت: انتظار می‌رود با اجرای این مدل جدید، شاهد تحولات مثبتی در عملکرد شرکت‌های تابعه و ارتقای جایگاه آنها در بازار باشیم.

گفتنی است مدل ارزیابی عملکرد شرکت های تابعه، ارائه شده توسط معاونت برنامه‌ریزی و توسعه وبشهر توسط مدیرعامل، مدیران و معاونین وبشهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از جمع‌بندی نظرات کارشناسی، شاخص‌های نهایی این مدل تعیین و نهایی شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا