به پایگاه خبری تحلیلی گروه توسعه صنایع بهشهر " بیــدنا " خوش آمدید
Saturday, 19 September , 2020
امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ - 2 صفر 1442
شناسه خبر : 13234
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷ |

توافق شرکت بهپاک و گلتاش برای زنجیره تأمین مواد اولیه صنایع شوینده

بهپاك و گلتاش برای زنجيره تأمين مواد اوليه صنايع شوينده به توافق رسیدند.
توافق شرکت بهپاک و گلتاش برای زنجیره تأمین مواد اولیه صنایع شوینده

به گزارش بیدنا، پس از تفاهم معاونین تولید شرکت های گلتاش و بهپاک در مردادماه ۱۳۹۹ مبنی بر تغییر در زنجیره تأمین مواد اولیه صنعت شوینده و جایگزینی روغن کلزا با روغن پالم مدیران عامل دو شرکت نیز به توافق رسیدند.

در این جلسه که با حضور یزدان کرمی مدیر عامل گلتاش و امیرحمزه توسلی مدیر عامل بهپاک برگزار شد؛  محوریت پیگیری مدیریت طرح تحول در شرکت‌های تابعه مبتنی بر زنجیره تأمین مواد اولیه صنعت شوینده (بالاخص جایگزینی روغن کلزا با روغن پالم و…) و کاهش موانع تولید ، شناسایی مزیتهای رقابتی و ارتقاء هم افزایی مورد توافق قرار گرفت و مقرر شد که برنامه ریزی استراتژیک و نقشه راه تهیه و اجرایی شود.

خرید ۱۰ هزار تن دانه های روغن کلزا و عملیات و فرآیند روغن کشی، ارائه ۴ هزار تن روغن کلزا به شرکت گلتاش، بررسی و اقدامات لازم در خصوص کشت دانه های روغنی کلزا با عاملیت شرکت‌های بهپاک و گلتاش در برنامه‌های استراتژیک سال جاری برای تأمین دانه‌های روغنی کلزا سال آینده انجام پذیرد که این موارد بخشی از بحث‌های مورد توافق است.

کشت کلزا زمستانه و به‌عنوان کشت سوم مصرف‌ آب بسیار پایینی نیاز داشته که خوشبختانه با وسعت بالای زمین هایی که قابلیت کشت کلزا را دارا می باشد و شرایط جغرافیایی وآب و هوایی مناسب کشت در سطح کشور ، در حال حاضر ازجنوب تا شمال کشور عملیات کشت کلزا آغاز و امکان تسری آن در اکثر نقاط مهیا است.

روغن کلزا پس از عملیات استخراج در شرکت بهپاک به شرکت مارگارین انتقال و بعد از عملیات تصفیه و هیدروژناسیون جایگزین روغن پالم گردیده و بعنوان یکی از مواد اصلی صنایع شوینده مورد مصرف قرار می‌گیرد.

این طرح علاوه بر اشتغال در کشاورزی، صنایع متعددی از قبیل صنایع غذایی، صنایع شوینده، صنایع رزین سازی، صنایع خوراک دام و طیور (کنجاله) و … را فعال می‌کند.

همچنین از خروج ارز از کشور و از توقف خطوط تولید بدلیل مشکلات تحریم و عدم تأمین مواد اولیه، جلوگیری می کند و خود کفایی در تأمین مواد اولیه، اشتغال و امنیت شغلی را افزایش می‌دهند.

این طرح در مجموع به عنوان یک طرح ملی مستمر و پایدار از کشت و زرع در حوزه کشاورزی آغاز و صنایع عظیمی را فعال می‌کند.

| منبع خبر : روابط عمومی گلتاش
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.