به پایگاه خبری تحلیلی گروه توسعه صنایع بهشهر " بیــدنا " خوش آمدید
Thursday, 21 January , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹ - 8 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 16604
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱ |
بورس امروز اول آذر 99

بالاترین ارزش معاملات نیمه دوم سال به ثبت رسید / فروش زیر قیمت پایانی سهامداران

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل رشدی ۱٫۵۸ درصدی را به ثبت رساند و ارزش معاملات نیز رکورد تازه‌ای را از خود به جای گذاشت.
بالاترین ارزش معاملات نیمه دوم سال به ثبت رسید / فروش زیر قیمت پایانی سهامداران

به گزارش بیدنا، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی ۱٫۵۸ درصدی روز سبز دیگری را پشت سر گذاشت. این در حالی بود که شاخص کل هم وزن نیز ۰٫۶ درصد رشد داشت. با این حال در معاملات امروز بسیاری از نمادها در حالی تاثیر مثبت بر شاخص کل داشتند که در نهایت در محدوده منفی به کار خود پایان دادند. بسیاری از نمادهای گروه خودرویی، بانکی و فلزات اساسی در حالی در محدوده منفی به کار خود پایان دادند که بازار امروز را با صف خرید آغاز کرده بودند.

همچنین صف خرید شستا نیز بارها شکسته شد و این نماد در کنار خودرو و خساپا روز پرمعامله‌ای را پشت سر گذاشتند. در جریان معاملات امروز حدود ۲ میلیون معامله انجام شد که در این میان بیش از ۲۰ میلیارد و ۸۲۹ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان دادو ستد شد. ارزش معاملات امروز بورس در حالی از مرز ۱۸ هزار میلیارد تومان عبور کرد که این رقم رکوردی جدید در نیمه دوم سال به حساب می‌آید.

در معاملات امروز سه نماد فملی، شستا و کگل تاثیرگذارترین نمادها بر مثبت بودن شاخص کل بورس بودند و آریا، هرمز و وسپهر نیز نمادهایی بودند که بیشتر تاثیر را در منفی شدن شاخص کل فرابورس داشتند.

گروه‌های خودرویی، چندرشته‌ای، بانکها و فلزات اساسی نیز امروز معاملات هزار میلیاردی را به ثبت رساندند که سهم خودرو از این معاملات ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود. معاملات امروز بازار سهام در حالی به پایان رسید که در مواقعی از بازار بسیاری از معامله‌گران در اقدامی هیجانی سهام خود را حدود ۸-۹ درصد زیر قیمت پایانی نیز به فروش می‌رساندند.

| منبع خبر : تجارت نیوز
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد